Pedagógusoknak, szakembereknek
A szolgáltatás elsősorban megelőző tevékenység, célja a gyermekek, tanulók egyéni fejlődésének segítése, valamint a csoportok, osztályok fejlesztése. A szociális segítő szakmai konzultációval támogatja a pedagógus munkáját, valamint az oktatási-nevelési intézmény gyermekvédelmi jelzőrendszeri feladatait. Az osztályfőnökkel/csoportvezetővel együttműködve segíti az osztályközösség/csoport közösségének fejlődését. Gyermekvédelmi ügyekben kapcsolatot tart a családsegítőkkel, az esetmenedzserekkel és más szakemberekkel (pl.: pszichológussal, családkonzulenssel).
Elérhetőségek itt
A szociális segítő feladatai
A szociális segítő az nevelési-oktatási intézmény és a szociális, gyermekjóléti, egészségügyi intézmények, szakemberek közötti információáramlást segíti, támogatja a szakmák közötti együttműködést és a gyermekvédelmi jelzőrendszer hatékony működését.
A szociális segítő az óvodában, iskolában rendszeresen fogadóórát tart. A gyermek, szülő és a pedagógus egyaránt megkeresheti a gyermeket vagy gyermekközösséget érintő problémával. A szociális segítő információt, tanácsot ad, szükség esetén speciális szakember (családsegítő, pszichológus, pszichiáter, gyógypedagógus, mediátor, családkonzulens stb.) felkeresését javasolja, továbbá az ahhoz való eljutást segíti.
Krízishelyzetben a szociális segítő segíti a gyermek mielőbbi megfelelő ellátáshoz juttatását és mozgósítja az elérhető erőforrásokat.
A szociális segítő a, osztályfőnökkel/csoportvezetővel egyeztetve, a felmerülő szükségletek alapján prevenciós foglalkozásokat biztosít a csoportoknak, osztályoknak, szülői közösségeknek tanórai keretben vagy a szabadidős időszakban. A leggyakoribb témák az önismeret, a kommunikációs, a társas készségek fejlesztése, a konfliktusok megelőzése, helyes kezelése, a digitális biztonság, a környezettudatosság, a szenvedélybetegségek megelőzése.
A szociális segítő
A szociális segítő felsőfokú szociális végzettséggel rendelkező szakember: szociálpedagógus, szociális munkás vagy gyermekvédelmi szakirányú pedagógus. Munkáját a hatályos gyermekvédelmi jogszabályok alapján, a Szociális Munka Etikai Kódexe, az óvodai- és iskolai szociális segítő tevékenység módszertani útmutatója és a gyermekjóléti ágazati protokollokban meghatározott szakmai elvárásoknak megfelelően látja el.
Család- és Gyermekjóléti Központ

Fontos
Készenléti ügyelet
06 80/62 03 33
hivatali időn túl ingyenesen hívható telefonszám
Adatvédelmi tisztviselő
dr. E. Simon Katalin Ráhel
9021 Győr, Városház tér 1.
Email: adatvedelem@gyor-ph.hu
Ellátottjogi képviselő
Bukovics Szilvia
06 20/489-9585
Email: szilvia.bukovics@ijsz.bm.gov.hu
Gyermekjogi képviselő
Galántai Andrea
06 20/489-9582
Email: andrea.galantai@ijsz.bm.gov.hu
Copyright@2024 CSGYKGYOR.HU Minden jog fenntartva